printlogo


تکبر بعضی در برجام امروز امنیت ملی را به خطر انداخته است
تحریم‌های ایران در دولت آقای هاشمی و با قانون داماتو وضع شد

حسن عباسی هفته گذشته در همدان گفت:ما امروز در مقابل یک سری دله دزد داعشی نایستاده‌ایم بلکه مقابل ژنرال‌های ناتو در حال ایستادگی هستیم.
عباسی یادآور شد: تا به امروز مجموع آزاد سازی‌های عراق و سوریه به اندازه وسعت کشور سوریه بوده و منشأ همه این قدرت اسلام و قدرت ایمان در قلب رزمنده‌هاست.
همدانی‌ها و سلیمانی‌ها اگر می‌خواستند خودشان را درگیر بنی صدر، خاتمی، بازرگان، منتظری‌ها و... بکنند که این پیشرفت‌ها رخ نمی‌داد؛ به گونه‌ای که حتی امروز عده‌ای در کنترل قیمت ارز ناتوان هستند
حاصل هزار شهید مدافع حرم که تا امروز ما تقدیم اسلام شده، باعث تثبیت وضعیت لبنان، جمع شدن 70 تا 80 درصد تکفیری‌ها از عراق و سوریه، تشکیل دولت انقلابی یمن و چندین دستاورد مهم دیگر است.
همدانی‌ها و سلیمانی‌ها اگر می‌خواستند خودشان را درگیر بنی صدر، خاتمی، بازرگان، منتظری‌ها و... بکنند که این پیشرفت‌ها رخ نمی داد.
وی در بخش دیگری از سخنانش گفت: عده‌ای تصور دارند تحریم‌های ایران از چند سال گذشته آغاز شده اما چنین تحریم‌هایی در دولت آقای هاشمی و با قانون داماتو وضع شد، اما آن موقع به دنبال مادام‌العمر کردن دوره ریاست جمهوری خود بود و وقتی برای پیگیری این مسائل را نداشت
رئیس اندیشکده یقین با بیان اینکه شهدای مدافع حرم توانستند در عمل به همه اثبات کنند که تکفیری‌ها آب به آسیاب دشمنان می‌ریزند، ادامه داد: عده‌ای هم مدعی بودند مدافعان حرم به خاطر حقوق‌های آنچنانی رفتند، که البته باید بگویم در زمان 8 سال دفاع مقدس نیز از این حرف‌ها زیاد بود.
وی خاطرنشان کرد: یکی دیگر از بزرگ‌ترین دستاورد‌های مدافعان حرم این بود نگذاشتند تکفیری‌ها دستشان به حرم حضرت زینب(س) و حضرت رقیه(س) برسد.
عباسی با اشاره به اینکه در دوره ائمه و طول عمر اسلام نفوذی‌ها به بدنه اسلام نفوذ کردند، افزود: البته ابتدا مقابله کردند همچون ابوسفیان‌ها، سپس زوری مسلمان شدند تا نفوذ کنند؛ امروز هم نفوذی‌ها برای انجام فعالیت‌های خود وارد بدنه اسلام و انقلاب می‌شوند.
وی با بیان این که هر آنچه مشکلات از صدر اسلام تا به امروز وجود داشته است از بی‌بصیرتی اشخاص و خواص بوده، تصریح کرد: در جنگ صفین هم اگر این بی‌بصیرتی‌ها نبود امام(ع) به مالک دستور بازگشت نمی‌داد.
رئیس مرکز بررسی‌های دکترینال امنیت بدون مرز در ادامه از برجام سخن گفت و افزود: امروز می‌بینیم رهبر معظم انقلاب می‌فرمایند «قرار بود برجام فشار‌ها را بردارد نه اینکه خودش تبدیل به اهرم فشار بشود».
وی با تأکید بر اینکه با وجود قانون‌هایی همچون «داماتو» و وجود «یوترن» برجام هیچ‌کاری نمی‌تواند انجام دهد، گفت: قانون داماتو از سال 75 زمان آقای هاشمی امضا شد و شرایطی را وضع می‌کند تا سرمایه‌گذاران خارجی نتوانند بیش از 20 میلیون دلار در ایران سرمایه‌گذاری کنند.
ع عده‌ای تصور دارند تحریم‌های ایران از چند سال گذشته آغاز شده اما چنین تحریم‌هایی در دولت آقای هاشمی و با قانون داماتو وضع شد، اما آن موقع برخی به دنبال مادام‌العمر کردن دوره ریاست جمهوری خود بود و وقتی برای پیگیری این مسائل را نداشت.

وی افزود: پس از آن هم رئیس دولت اصلاحات 8 سال مجیز غرب را گفت و امروز می‌بینیم طی روزهای آینده در سنای آمریکا قرار است 10 سال دیگر قانون داماتو تمدید شود تا آیا اوباما آن را امضا کند یا وتو!
قدرت سیاست خارجی در این نیست که آنچه در آستین داری بر سر میز مذاکره ببری و به زور از دست تو بگیرند، بلکه قدرت در سیاست خارجه یعنی بدانید عربستان و امثالهم قابل اعتماد نیستند نه اینکه جلوی آن‌ها زانو بزنید
رئیس مرکز بررسی‌های دکترینال امنیت بدون مرز با اشاره به این که برخی هنوز چشم امیدشان به غرب است، گفت: اقتصاد غرب؛ اروپا و آمریکا خود بدهکار است، نمی‌دانیم چطور قرار است اقتصاد ما را نجات دهد و اگر این قدر قدرت دارد اول اقتصاد «دیترویت» را نجات دهد.
وی با اشاره به اینکه تا به امروز رئیس جمهور 49 فحش نثار ما کرده است، گفت: تنها یک فحش دیگر نثار کند چوب خط ما پر می‌شود.
عباسی با بیان این که تکبر بعضی در برجام امروز امنیت ملی را به خطر انداخته است، خاطرنشان کرد: تا قبل از برجام تحریم فقط برای کشور ما بود اما امروز با موضوع تحریم یوترن برای 190 کشور دنیا نیز هست.
اگر قانون داماتو توسط اوباما وتو نشود دیگر خبری از به اصطلاح سرمایه‌گذاری انبوه در کشور نخواهد بود.
رئیس اندیشکده یقین در ادامه با بیان اینکه دوره زعامت امام خامنه‌ای دوره صدور انقلاب و اسلام به دنیا و بین‌المللی شدن این تفکر است، گفت: امروز وهابیت ادامه همان امویان، عباسیان و عثمانیان هستند و هر کسی که امروز در جبهه مقابل این‌ها می‌جنگد و شهید می‌شود در واقع در همان جنگ صفین و عاشورا به شهادت رسیده است.
قدرت سیاست خارجی در این نیست که آنچه در آستین داری بر سر میز مذاکره ببری و به زور از دست تو بگیرند، بلکه قدرت در سیاست خارجه یعنی بدانید عربستان و امثالهم قابل اعتماد نیستند نه اینکه جلوی آن‌ها زانو بزنید.


Page Generated in 0/0047 sec