printlogo


سایه روشن سیاست

تقطیع شیطنت آمیز سخنان علامه مصباح توسط سایت نزدیکان هاشمی
سایت خبری انتخاب برای چندمین بار با تقطیع شیطنت آمیز بخشی از سخنان علامه مصباح یزدی پروژه تخریب این عالم برجسته حوزه های علمیه را که توسط نزدیکان هاشمی رفسنجانی و اعضای دفتر وی هدایت می شود تکمیل کرد.این در حالی است که سابقه توهین و تخریب و حتی دشمنی این سایت خبری نزدیک به خاندان هاشمی رفسنجانی با علامه مصباح یزدی به سالیان بسیار دور باز می گردد، به نحوی که این رویکرد حجت الاسلام والمسلمین محمدمهدی فقیهی در سالیان دور گذشته برای وی حاشیه های متعددی را ایجاد کرده بود.در تازه ترین تلاش برای تخریب وجهه علامه مصباح یزدی، این سایت خبری تنها به انتشار این جمله از ایشان بسنده کرده است که «هیچ روایتی نداریم اطاعت از کسی که با رأی اکثریت مردم سر کار آمده، واجب و در حکم اطاعت از امام (ع) و خداوند است! این در حالی است که متن کامل سخنان علامه مصباح یزدی حاوی مباحث کاملا متفاوتی است: «هیچ روایتی نداریم اطاعت از کسی که با رأی اکثریت مردم سر کار آمده، واجب و در حکم اطاعت از امام (ع) و خداوند است! آری؛ تنها در صورتی که ولی فقیه فردی را منصوب کند، اطاعتش واجب  می‌شود؛ لذا امام (ره) فرمود: اگر فردی به اتفاق آراء انتخاب شود ولی از سوی ولی فقیه نصب نشود، اطاعت از او اطاعت از طاغوت است.»
این سایت پیش از این نیز بارها اقدام به تقطیع و انعکاس خلاف واقع بیانات علامه مصباح یزدی و همچنین آیت الله علم الهدی امام جمعه مشهد با قصد تخریب وجهه این علمای برجسته و مردمی کرده است.

هم جکوزی، هم دستگاه های شنود در نهاد   ریاست جمهوری؟
حسینعلی حاجی‌دلیگانی نماینده مردم شاهین‌شهر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اعمال برخی فشارها از سوی دولت به نمایندگان برای ایجاد تغییر در ماده 35 برنامه ششم توسعه در خصوص شفاف‌سازی حقوق مدیران گفت: در جریان بررسی ماده 35 برنامه ششم توسعه در کمیسیون تلفیق و هم در صحن مجلس نماینده دولت به مخالفت با این ماده پرداخت. من به عنوان نماینده مجلس می‌گویم که هزینه ساخت جکوزی در نهاد ریاست جمهوری مشخص شود که چه مقدار بوده و چه مقدار ساخت آن ضرورت داشته است. باید بررسی شود که 5 میلیون تومانی که به کارکنان فرودگاه‌های کشور داده شده منبع آن از کجاست و حتی گفته شده 3 میلیون تومان دیگر نیز به آنها پرداخت می‌شود و از سوی دیگر مشخص شود که 33 هزار میلیارد تومان درآمد حاصل از افزایش قیمت حامل‌های انرژی در اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها که مازاد بر اعتبار مربوط به پرداخت یارانه نقدی بوده و به خزانه‌داری واریز نشده و اطلاعات آن ثبت نشده که این اقدام مغایر با اصول 52 و 53 قانون اساسی است. در بحث حقوق‌های نجومی نیز با دستورالعمل یکی از معاونین رئیس‌جمهور و یکی از وزرا سقف حقوق مدیران و مقامات تا 20 میلیون تومان افزایش یافته و گفته می‌شود برخی از این موارد توسط رئیس قوه انجام شده و باید شفاف‌سازی شود که این دستورالعمل‌ها توسط چه کسی صادر شده است.
حاجی‌دلیگانی همچنین با اشاره به اظهارات رئیس قوه قضائیه مبنی بر ورود تجهیزات امنیتی به ساختمان ریاست جمهوری خاطرنشان کرد: از سوی دیگر دستگاه‌هایی که امروز برای رصد و شنود ارتباطات تلفنی و موبایل و غیره وارد نهاد ریاست جمهوری شده از کدام کشور آورده شده و چه مقدار برای آن هزینه شده و اعتبارات آن از کجا آورده شده است؟

دولت برخی از گندم های وارداتی را به نام تولید داخل محاسبه کرد!
با گذشت حدود ۱۰ سال از برگزاری جشن خودکفایی گندم، در سال ۱۳۹۳ واردات گندم رکورد زده و بیش از ۷ میلیون و ۲۴۹ هزار تن گندم در این سال وارد کشور شد. وارداتی که حالا دولت یازدهم مدعی است که با گذشت حدود دو سال از آن تاریخ به صفر رسیده و ایران مجددا در سال ۹۵ توانسته در تولید گندم به خود کفایی برسد. موضوعی که با واکنش های منفی برخی از کارشناسان این حوزه مواجه شد. دکتر عبدالمجید شیخی کارشناس مسائل اقتصادی و استاد دانشگاه با رد ادعای دولت یازدهم مبنی خودکفایی گندم می گوید: اگر چه آب و هوا و شرایط جوی در سال جاری و گذشته بهبود قابل توجهی داشته و تولید گندم افزایش داشته است اما آمار اعلامی دولت از میزان تولیدات گندم غیرواقعی و دستکاری شده است. ما به خودکفایی گندم نرسیده و عدد اعلامی رئیس جمهور مبنی بر میزان تولیدات گندم و خودکفایی کشور در گندم عدد غلطی بوده و چنین رقمی صحیح نمی باشد.
دولت یازدهم بخشی از گندم وارداتی خود را در آمار گندم های تولید شده در داخل کشور آورده است ؛ بنده اطلاع موثق و گزارشات میدانی در اختیار دارم که محموله های گندم در حجم وسیعی از بندر امیر آباد وارد کشور شده است. در این مدت چیزی حدود ۱.۵ میلیون تن گندم از این بندر و سایر بندرها به کشور وارد شده است.


Page Generated in 0/0088 sec