printlogo


سایه روشن سیاست

مشخصات موشکی که بر قلب سعودی نشست

بنا بر اعلام شبکه المسیره، یگان موشکی یمن اعلام کرده است که موشک بالستیک «برکان2» نوع پیشرفته «بُرکان1» و موشک «اسکاد» است. در بیانیه یگان موشکی آمده است: «برکان 2» در مرکز توسعه و پژوهش وابسته به یگان موشکی و به دست کارشناسان داخلی یمن ارتقا داده شده است. در این بیانیه به جزئیات و کارایی‌های این موشک بالستیک اشاره بیشتری نشده است. همچنین «شرف لقمان» سخنگوی رسمی نیروهای مسلح یمن به شبکه المنار گفته که شلیک موشک بالستیک به غرب ریاض در چارچوب استراتژی صورت گرفت که عبدالملک الحوثی رهبر انصارالله آن را اعلام کرد. لقمان با تاکید بر اینکه مرحله آینده شامل اقدامات غافلگیرکننده بیشتر خواهد بود، افزود: شلیک موشک بالستیک به غرب ریاض برای کشورهای متخاصم پیام دارد. وی افزود: ما علیه آمریکا می‌جنگیم و از آن هراسی نداریم. ما در مرحله مقاومت پس از دو سال جنگ و محاصره قرار داریم.

گفتنی است هفته گذشته یگان موشکی ارتش یمن و انصارالله یک فروند موشک بالستیک را به سمت پایگاه سعودی در غرب ریاض شلیک کرد.

 

کارگردان «ماجرای نیمروز» جشنواره فجر را به طویله تشبیه کرد!

با اعلام فهرست کاندیداهای فیلم های سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر از سوی هیات داوران، طیف های گوناگونی نسبت به نادیده گرفتن برخی از رشته ها و فیلمها و بها دادن به فیلم هایی که نمی تواند برای سینمای ایران الگو شود،اعتراض خود را اعلام کردند.

بر این اساس، محمدحسین مهدویان؛ کارگردان «ماجرای نیمروز» با وجود اینکه  در فهرست کاندیداها در 9 رشته حضور دارد، در یاددشتی نسبت به نادیده گرفتن برخی رشته های فیلمش اعتراض کرد. او نوشته است:

«خدا رحمت کنه جلال آل احمد رو. به خواهر زاده‌اش آقای حسین دانائی که ظاهرن خیلی دوست داشته مقاله‌ای چیزی توی مجله‌ای چاپ کنه گفته بود: حرف‌ات اگه حرف باشه روی دیوار طویله اورازان هم که بنویسی فرداش تا ته بندرعباس می‌ره و همه می‌شنون و روشون اثر هم می‌ذاره. اگر هم حرف نباشه، سیمین توی مجله فردوسی هم که چاپ کنه، مردم خیلی که به سرت منت بذارن توش سبزی پاک می‌کنن.

دوستان عزیزم هادی بهروز (مدیر فیلم‌برداری)، سجاد پهلوان‌زاده (تدوین‌گر)، ابراهیم امینی(نویسنده)، محسن دارسنج (طراح گریم)، حبیب خزایی‌فر (آهنگ‌ساز)، احمد مهران‌فر (بازیگر)، مهرشاد ملکوتی (صداگذار) و هادی ساعدمحکم (صدابردار)، زحمات شما رو اصحاب رسانه، منتقدان، هنرمندان و مهم‌تر از همه مردم عزیز و عاشقان سینما دیدند. سیمرغ کیلویی چند. همه جا حرف شماست. برید خدا رو شکر کنید که حرف شما از روی دیوار این طویله رفت تا همون‌جایی که باید بره‌.»

 

واکنش رییس کمیته تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان به سخنان روحانی:

  معوقه نیست؛ اختلاس است؛  وامی در کار نبوده!

جبار کوچکی نژاد نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی و رییس کمیته تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان  گفت: صندوق ذخیره فرهنگیان به حیاط خلوتی تبدیل شده که در آن روابط فامیلی و باندبازی‌های سیاسی آن را از مسیر تعیین شده خودش خارج کرده است.

 طبق قانون کمیته تحقیق و تفحص دست کم شش ماه برای انجام بررسی‌های خود فرصت دارد. در حال حاضر ما درباره تخلف‌های بانک سرمایه به جمع‌بندی رسیدیم. ولی بحث این است که بعضی از شرکت‌های وابسته به صندوق ذخیره هم مانند بانک سرمایه دچار مشکلات عدیده‌ای هستند. مانند شرکت سرمایه‌گذاری معلم یا شرکت ساختمانی معلم و بعضی شرکت‌های اینچنینی دچار تخلفات مالی شده‌اند و همین مباحث مالی که در مورد بانک سرمایه وجود دارد در مورد آنها هم وجود دارد. در نتیجه ما در حال بازرسی کل صندوق هستیم و بخشی از جمع‌بندی اولیه را هفته بعد به کمیسیون ارایه می‌دهیم. اما امید داریم جمع‌بندی نهایی را تا اردیبهشت ماه به صحن ارائه دهیم.

کوچکی‌نژاد درباره نوع تخلفات انجام شده در این صندوق هم به اعتماد می‌گوید: «برخلاف برخی اظهارنظرها نوع تخلفات در این صندوق نه معوقات بانکی بلکه فساد و اختلاس است.» معوقه بانکی به این صورت است که به فرض فرد وام می‌گیرد تا ساختمانی بسازد و بعد نمی‌‌تواند وام را برگرداند اما الان نه زمینی و ساختمانی وجود دارد و نه آدمی وجود دارد که بخواهد وام گرفته باشد. بلکه پولی به صورت کاغذی و ساختگی از صندوق و بانک سرمایه خارج شده است.

اینها فساد است و نه معوقات بانکی. دست کم دو سه هزار میلیارد تومان به این ترتیب از صندوق خارج شده است.

 


Page Generated in 0/0035 sec