printlogo


نقش ضد انقلاب در حمایت از ترامپ؛ با تکذیب خبر دستبند زدن به کودک ۵ ساله در آمریکا
بزک کردن چهره آمریکای ضد حقوق بشر

پس‌ازآنکه یک پسربچه 5 ساله در فرودگاه بین‌المللی دالس در ایالت ویرجینیا، بازداشت و دستبند زده شد تصویری در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد که مربوط به دستبند زدن یک کودک در مهدکودکی در آمریکا بود. این عکس خیلی زود تکذیب شد، اما بازداشت این کودک را تحت‌الشعاع خود قرارداد. این کودک که تابعیت آمریکایی دارد و مادر ایرانی‌الاصلش در مریلند آمریکا زندگی می‌کند، در روز تولد خود به همراه خانواده دیگری به آمریکا آمده بود تا به مادر خود بپیوندد. به‌گزارش رسانه‌های غربی شنبه گذشته این کودک در بدو ورود به آمریکا در فرودگاه دالس واشنگتن به‌مدت چندین ساعت بازداشت شد. سناتور کریس وان هولن این کودک را یک شهروند آمریکایی معرفی کرده که در مریلند زندگی می‌کند. رهبر انقلاب سه شنبه گذشته در توصیف رفتارهای عریان حکومت آمریکا و رئیس‌جمهور معلوم‌الحالش فرمودند: ما از این آقای تازه آمده متشکریم چراکه زحمت ما را کم کرده و با نشان دادن چهره واقعی آمریکا، حرف‌های ۳۸ ساله جمهوری اسلامی ایران را درباره فساد سیاسی، اقتصادی، اخلاقی و اجتماعی دستگاه حاکم بر آمریکا ثابت کرده است... الآن هم با این کارهایی که انجام می‌دهند، نشان می‌دهند حقیقت آمریکا چیست، حقوق بشر آمریکایی یعنی چه، بچه 5 ساله را دستبند می‌زنند، حقوق بشر این‌ها، این است." کانال‌های ضدانقلاب بلافاصله بعد از فرمایش رهبری مبنی بر دستبند زدن به کودک 5 ساله، با سو استفاده از موج خبری‌ای پیش‌آمده درباره تصویر اشتباه از کودک 5 ساله ایرانی، ادعا کردند که این خبر به‌طور کامل اشتباه است درحالی‌که وب‌سایت‌های معتبر خبری غرب، به این واقعیت اشاره کردند.

در خصوص بازداشت این کودک، رسانه‌های متعددی مانند ایندیپندنت، میرور و دیلی ‌میل به بازداشت و هم به دستبند زدن به این کودک اشاره‌کرده‌اند.

پایگاه میرور می‌نویسد: تیم امنیتی ترامپ می‌گوید: پسربچه 5 ساله دستگیر و دستنبد زده‌شده است، زیرا وی تهدید امنیتی برای آمریکا است.

ایندیپندنت هم نوشت: کاخ سفید مدعی است کودک پنج‌ساله به‌دلیل اینکه می‌توانست تهدیدی امنیتی باشد ساعت‌ها در فرودگاه آمریکا بازداشت شد.

 در روز ۳۱ ژانویه، یکی از خبرنگاران در نشست مطبوعاتی‌شان اسپایسر، سخنگوی کاخ سفید، در این رابطه سؤال پرسید که با جواب جنجال‌برانگیز سخنگو مواجه شد.

شان اسپایسر نه‌تنها این بازداشت ۵ ساعته را تکذیب نکرد، بلکه گفت درست است او ۵ سالش بوده ... اما سن و جنسیت باعث نمی‌شود او را تهدید به‌حساب نیاوریم


Page Generated in 0/0054 sec